Używany samochód z gwarancją. Czy lepiej mieć zabezpieczenie?

Nowy samochód to przez wiele osób symptom bogactwa. Nie każdego bowiem stać na kupno samochodu bezpośrednio z salonu. Alternatywą jest kupno auta z drugiej ręki.

Używany samochód z gwarancją - Opir.plDlaczego do kupna używanych samochodów można się zniechęcić?

Przeciwnicy kupowania używanych samochodów wskazują, że podstawową wadą takich transakcji jest nieznana prawdziwa historia takiego pojazdu. Niestety, ale często można natknąć się na nieuczciwych sprzedawców, którzy nie są fair i chcą sprzedać nam samochód niezupełnie sprawne technicznie lub z historią wypadkową, którą chcą ukryć. Aby uniknąć taki nieuczciwych praktyk należy zachować szczególną ostrożność. Kupowanie bezpośrednio od właściciela obarczone jest ryzykiem i jeżeli nie mamy rzetelnej wiedzy co trzeba sprawdzić, warto wówczas skorzystać z doświadczenia osoby znajomej, która za nas oglądnie auto i oceni jego realny stan.

Czy komis samochodowy jest rozwiązaniem?

Można także wybrać alternatywną opcję. A dokładniej wybrać się do komisu samochodowego. Niestety i w tym przypadku zdarzają się nieuczciwi handlowcy. Jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w przypadku osób prywatnych. Ponadto, jeżeli kupimy auto w komisie, mamy określone przywileje posiadając umowę z gwarancją. Komis samochodowy oferuje do sprzedaży zarówno auta własne, jak też pośredniczy w sprzedaży aut, które nie są jego własnością, a jedynie zostały przyjęte w komis do momentu ich zbycia. Bez względu na to, jeśli komis to strona uczestnicząca w akcie kupna- sprzedaży, odpowiada on za udzielenie zabezpieczenia praw kupującego. Istotne są tu kwestie związane z tym czy osoba kupująca jest osobą fizyczną czy firmą. Od tego zależy rodzaj praw przysługujących kupującemu. Wiążą wówczas inne podstawy prawne, jakie regulują detale gwarancji.

Komis samochodowy: http://auto-bzyk.com.pl/opinie-klientow