Ubezpieczenie AC. Czy dla starszych samochodów też?

Auta w Polsce podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu OC. Każdy posiadacz auta bez względu na markę czy wiek pojazdu ma obowiązek posiadać polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie AC - Opir.plUbezpieczenie AC

AC, czyli AutoCasco, należy do grupy ubezpieczeń dodatkowych. Oznacza to, że nie jest ono obligatoryjne tak jak jest to w przypadku OC. Posiadając AC nie musimy martwić się gdy coś podzieje się z naszym autem. Przed czym dokładnie chroni nas AutoCasco? Gdy w wypadku, którego jesteśmy sprawcą uszkodzi się także nasze auto wtedy jeżeli nie mamy AC to będziemy musieli naprawić samochód na własny koszt. AC pozwala uniknąć takich wydatków, gdyż wtedy koszty naprawy zostaną pokryte właśnie z AC. Ale to nie wszystkie atuty posiadania AC. Ubezpieczenie to chroni nasz samochód także od kradzieży.

Kiedy zainteresować się kupnem?

Zauważa się tendencję, zgodnie z którą AutoCasco kupowane jest dla młodych modeli samochodów. Im starsze samochód tym rzadziej właściciele wybierają AC dla swojego samochodu. Skąd taka relacja? Starsze auta są warte mniej niż ich odpowiedniki nowe dlatego też ich właściciele tłumaczą, że nie kalkuluje im się wydawanie kolejnych pieniędzy na ubezpieczenie. Prawda jest taka, że nigdy nie wiadomo kiedy taka dodatkowa polisa może się nam przydać, gdyż nie wiadomo czy nasze samochód nie padnie łupem złodziei albo czy np. parkując nie otrzemy sąsiadującego auta. Firmy ubezpieczeniowe opracowują oferty przygotowane specjalnie dla właścicieli starszych aut. Są to propozycje, w których cena ubezpieczenia odnosi się do jego zakresu. Firmy ubezpieczeniowe przygotowują specjalne pakiety przeznaczone dla starszych modeli. Wówczas często oferta ograniczona jest do kilku określonych w umowie zdarzeń.