Brak tolerancji ze strony rówieśników. Jaką pomoc można udzielić?

Problem agresji wśród rówieśników staje się w ostatnim czasie bardzo ważnym zjawiskiem. Dużo rodziców rozmyśla w jaki sposób pomóc swojemu dziecku? Co zrobić aby odnalazło się ono w grupie rówieśniczej i stało się jej częścią?

Jak rozpoznać, że dziecko ma problemy?

Brak tolerancji ze strony rówieśników - Opir.plJako rodzice powinniśmy bacznie obserwować nasze dzieci oraz dużo z nimi rozmawiać. Budowanie relacji z dzieckiem rozpoczyna się już w okresie niemowlęcym. Zainteresowanie poświęcone naszym dzieciom procentuje zaufaniem, którym darzą nas one również w późniejszym wieku. Znając doskonale nasze dziecko, będziemy potrafili zorientować się, że dzieje się z nim coś podejrzanego. Wtedy będziemy mogli adekwatnie zareagować. Brak tolerancji ze strony rówieśników jest dla dziecka bardzo trudnym przeżyciem. Gdy nie jest akceptowane przez grupę, zazwyczaj pozostaje z boku. Nie angażuje się w działania, zachowuje się jak duch. A wszystko to po to żeby nie zwracać na siebie zainteresowania ponieważ lęka się nękania ze strony innych dzieci. Takie zdarzenia mogą powodować, że dziecko zamknie się w sobie, będzie obojętne.

Czasami ciężko jest pomóc dziecku. Co wtedy?

Wielu rodziców zastanawia się jak pomóc swojemu dziecku. Zadanie jest niełatwe. Z pomocą może przyjść pedagog szkolny lub wychowawca i ich rola jest znaczna, jednak jeśli chodzi pracę z całą grupą. Dojście do sedna problemu, jakie dręczą naszemu dziecku może nie okazać się takie proste. Wielu rodziców decyduje się na indywidualną pracę psychologa, który w pełnych zaufania warunkach pomoże rozwikłać problem. Gdy sytuacja jest poważna warto szukać pomocy gdzie indziej. Gabinet psychologiczny jest tym miejscem, gdzie zatroskani rodzice poszukują pomocy dla swoich dzieci – http://www.balans.edu.pl/oferta.